Tere tulemast Eesti rahvarõivaste veebilehele!

Rahvarõivad on meie esivanemate rõivad. Ent need ei ole lihtsalt kehakatted, vaid sõnumikandjad, jutustades aastasadade jooksul iga põlvkonna poolt täiustatud lugu – oma pere ja kihelkonna lugu. Uskumatult peenelt töödeldud materjalid, imelised värvid ja mustrid ning meisterlikult valmistatud rõivad on meie kallisvara.

Igal rõivaesemel on kandja eluetapist lähtuv ehtimise ja kaitse tähendus. Rõivaesemed täiendavad teineteist ja nii moodustub tervikkomplekt. Oleme rahvana pärinud oma esivanematelt need ajatud rõivad. Pärijatena vastutame selle eest, kuidas pärandit hoiame ja mida ise edasi pärandame. Sellest sõltub meie nägu, meie kuvand maailmale. Millised me oleme. Mille poolest oleme omanäolised. Pärandi olemasolu ja selle tundmine muudab unikaalseks meie tänapäevase uusloomingu, disaini.

Siin veebilehel on Eesti rahvarõiva kodu. Oleme koostöös muuseumite, käsitöömeistrite ja pärandtehnoloogidega kogunud kokku ajaloolise teabe Eesti rahvarõivastest, samuti tegutsevatest rahvarõivameistritest, eeskujudest, õppimisvõimalustest ja allikmaterjalidest.

Lehel olevad fotod loovad silla ajaloo ja tänapäeva vahele, näidates seda, kuidas Eesti inimesed tänapäeval rahvarõivaid valmistades seda teavet kasutanud on. 

Esilehefotol kannab endavalmistatud Laiuse naise 19. saj II poole rahvarõivaid Merike Siismets. Merike valmistas endale rahvarõivad Chicago rahvarõivakoolis.