Läti Rahvakultuuri Keskuse virtuaalne näitus “Meeste rahvarõivad liikumises”

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis on 30. märtist kuni 19. aprillini avatud Läti Rahvakultuuri Keskuse näitus “Meeste rahvarõivad liikumises”. Näituse kuraatoriks on Linda Rubena. Näitus on avatud 30.03-19.04.2021. Vaata videot siit või loe lisaks folkart.ee lehelt.

Näitusel eksponeeritud fotode autoriks on Nils Vilnis. Näituse kohta on koostajad öelnud järgmist: “Tänapäeva Läti mees saab olla, kes ta tahab – tal ei ole vajadust võtta konkreetseid meesrolle. Tema olemus on vaba – ta ei peida oma emotsioone, ta saab valjult laulda ja kirglikult tantsida.Tema juured ulatuvad Läti traditsioonidesse, aga see ei takista tal olemast osa suurest maailmast. Riietudes rahvarõivastesse paljastab ta ühe osa oma isikust.”

Kuue aasta jooksul on Läti Rahvakultuuri Keskus projekti “Kõigile rahvarõivas” raames välja andnud seinakalendreid, mis keskenduvad rahvarõiva temaatika erinevatele tahkudele. Ettevõtmise eesmärk on edendada Läti rahvarõivaste kandmise traditsiooni, edastada teavet ning harida inimesi rahvarõivaste korrektse kandmise teemadel. Samuti soovitakse sel viisil näidata, et rahvarõivas võib olla tänapäevase stiili üks loomulik osa.

Foto: Nils Vilnis