Anu Randmaa loeng „Tõstamaa, Varbla ja Audru tanud ja põlled“ Pärnu Muuseumis

Pärnu Muuseumi loengusari jätkub 13. novembril kell  17.00 Anu Randmaa loenguga „Tõstamaa, Varbla ja Audru tanud ja põlled“.

Vanasti oli põllel ja peakattel  abielunaise rõivastuse juures väga tähtis roll. Igas paikkonnas olid oma peakatted, igaks tööks ja tegemiseks olid oma peakatted, igal seisusel olid omad peakatted ja igal ajastul olid omad peakatted. Põlle ja peakatte järgi sai määrata kandja sotsiaalset rolli. Pärnumaal kanti väga palju eriilmelisi peakatteid ja põllesid. Kas teame ja tunneme omad teiste hulgast ära?

Anu Randmaa on Tõstamaa Käsitöökeskuse meister ja raamatu „Pärnumaa rahvarõivad” (2017) üks autoritest.

Täiendkoolitusel osalevatele üldhariduskoolide õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga (5/4€).

REGISTREERU SIIN: http://www.parnumuuseum.ee/parnu-muuseum/uritused/loengusari

Pärnu Muuseum korraldab loenguõhtuid Pärnu ja Pärnumaa õpetajatele ja huvilistele. Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljastpoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Loengumaterjalid on abiks riiklike õppekavade mitmekesistamisel. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.