Tunnustati 2020. aasta pärandihoidjaid

Igal aastal tunnustavad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning Rahvakultuuri keskus kolme isikut esemelise rahvakunsti alalhoidmise ja edasiarendamise eest, elutöö või aasta jooksul saavutatud silmapaistvate tulemuste eest. Märtsikuu lõpus tunnustati ajale omaselt virtuaalselt 2020. aasta pärandihoidjaid, kelleks sel korral olid kolm tubli meest: Margus Rebane, Algor Streng ning Priit Halberg.

Tunnustuse Noor Käsitöömeister pälvis Meelis Kihulase meistrikooli õpilane JAAK JOONAS KELDOJA. Maakonna tegu 2020 -tunnustusega pärjati KERSTI POOK Põltsamaa kiriku vaiba kudumise eest. Parim näitus 2020 Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis jagunes kahe näituse vahel: Karmen Kroonmäe isikunäitus “Udulee-Uduree. 3x Eesti oma sall” ning Lahemaa Pärimuskoda ja MTÜ Estlander näitus “Mees metsas”.

2020. aasta pärandihoidjatest lähemalt: MARGUS REBANE nomineeriti korvipunumise traditsiooni säilitamise ja edendamise eest. Vormsi meister ALGOR STRENG nomineeriti sepatöö ja paadiehituse traditsiooni alalhoidmise ja edendamise eest ning Harjumaa meister PRIIT HALBERG niplispitsi traditsiooni alalhoidmise ja edendamise eest.

Vaata lisaks Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehelt.

Foto: Liina Veskimägi-Iliste