Virtuaalne rahvarõivaõppe infopäev 23. novembril

MTÜ Rahvarõivas koos Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga kutsuvad rahvarõivaõpetajaid, nõustajaid ning partnerorganisatsioonide esindajaid osalema rahvarõivaõpet tutvustaval infopäeval! Ka sel korral on teemaks erinevatel kohtumistel, kutseeksamitel ja koolitustel päevakorda tõusnud küsimused. Virtuaalkohtumine võimaldab anda enam selgitusi ning pakub võimaluse kaasamõtlemiseks.

Infopäeva eesmärk on tutvustada rahvarõivameistri kutset ning selgitada millistel haridustasemetel ja kuidas Eestis tänapäeval rahvarõivaid, ja sellega seonduvaid teemasid, uuritakse ning kuidas rahvarõivaste valmistamist õpetatakse.  

Ettekandeid saab kuulata MS Teams-i vahendusel ning hiljem jagatakse ka linki, kust saab loenguid järele vaadata. Vahetult peale loenguid on küsimuste ja vastuste voor.

Oma osalemissoovist palume teada anda kirjutades anu@folkart.ee, see on vajalik kutse saamiseks.

Infopäeva ajakava:

14.00-14.30 Rahvusliku tekstiilkäsitöö kutsealade eksamid ametikoolides. Tase 4 ja tase 5 nõuded. Maret Lehis, ERKkäsitöö kutsealade kutsekomisjoni esimees.

14.30-15.00 Arengud rahvarõivaste uurimisel, rahvarõiva õpe kõrghariduse astmel. Ave Matsin, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, rahvusliku käsitöö osakonna juhataja, pärandtehnoloogia õppekava programmijuht.

15.00-15.30 Rahvarõiva täiendõppekursuste sisu ja korraldus. Anu Randmaa, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu rahvarõiva alaliidu juht, MTÜ Rahvarõivas tegevjuht.

15.30-16.30 Küsimused, vastused.